Wystawa

Z inicjatywy dyrektora szkoły i wsparciu senatora Ryszard Bober oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Grudziądz odbyło się dziś otwarcie wystawy poświęconej Wincentemu Witosowi, wielkiej postaci życia politycznego II Rzeczypospolitej.

To bohater większości z nas znany, jednak nie na tyle dobrze, co Józef Piłsudski, który niemal zdominował tożsamościową pamięć Polaków. Tym większa jest moja wdzięczność za wystawę, będącą skarbnicą wiedzy na temat życia i dokonań Witosa.

Wspólnie z Jakub Kopkowski, który reprezentował sekretarza stanu w MSWiA Tomasz Szymański obejrzałam ją z wielką przyjemnością, tak jak i wysłuchałam wykładu prof. Jarosława Kłaczkowa, nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Za piękne te chwile dziękuję Panu dyrektorowi III LO Łukasz Piaseckiki, który także i dziś nie szczędził wysiłków organizacyjnych, by to niecodzienne wydarzenie mogło odbywać się harmonijnie i bez zakłóceń.

Warto dodać, że wystawa gości w dziesięciu szkołach na obszarze całej Polski. W taki oto sposób pokazujemy naszej młodzieży ważne dla polskiej historii postacie.

dodany: 14 marca, 2024 — 7:46 am