Zajęcia Z Akademią Nauk Stosowanych

Wczoraj (24.01.2023) odbyły się kolejne zajęcia w ramach naszej współpracy z Akademią Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie. Tym razem student III roku kierunku analityka bezpieczeństwa, Mateusz Kabaciński, poprowadził warsztaty dotyczące pracy analityka. Mateusz odbył w ostatnim czasie podróż do Rwandy, gdzie szlifował swoje analityczne umiejętności. Uczniowie dowiedzieli się m.in.:

🧐 kim jest analityk?

🧐 jak przebiega proces gromadzenia informacji?

🧐 co dzieje się z zebranymi przez analityka danymi?

Posługując się doświadczeniem z podróży do Afryki, Mateusz pokazał również uczniom, jak często błędnie posługujemy się stereotypami o Afryce oraz jak wygląda rzeczywistość i codzienne życie w Rwandzie. Pytaniom uczniów nie było końca!

W pracy analityka niezmiernie ważne są również umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, co w trakcie warsztatu przybliżyła uczniom grudziądzkiego liceum Natalia Jurkiewicz, doświadczona w tym obszarze psycholog. Licealiści mają ogromną świadomość tego, w jaki sposób umiejętnie i efektywnie się komunikować, co można było wywnioskować po ilości ich ciekawych obserwacji, przykładów oraz aktywności w trakcie zajęć!

dodany: 28 stycznia, 2023 — 11:27 am