Ogólnopolski konkurs rozstrzygnięty

III LO w czołówce ogólnopolskiego konkursu „Leselust – Freude am Lesen entdecken”

Konkurs Leselust organizowany przez Instytut Goethego cieszy się ogromną popularnością.
Uczniowie z całej Polski pracują pod okiem doświadczonych nauczycieli i analizują wybrane przez siebie niemieckojęzyczne książki.
Sara Trantau (2bp), mimo ogromnej konkurencji, uplasowała się na 3 miejscu. Jej recenzja przekonała jury, że warto przeczytać książkę „Insel der blauen Delfine” Scotta O’Dell.


Kilkumiesięczna praca naszych uczniów była na najwyższym poziomie. Początkiem był wirtualny spacer po niemieckojęzycznej bibliotece internetowej „Onleihe” , założenie kont i wybranie interesujących lektur. Następnie uczniowie analizowali książki w zaciszu domowym przy zdalnym wsparciu nauczyciela, a na zajęciach prezentowali częściowe efekty swojej pracy. Wymiana doświadczeń, ćwiczenie wymowy, budowanie dialogów, dopisywanie dalszej części wybranych historii, opanowanie zwrotów niezbędnych przy pisaniu recenzji… to tylko część działań. Jury przeanalizowało dokumentację związaną z przebiegiem szkolnego etapu konkursu i doceniło wkład pracy i zaangażowanie koordynatora projektu p. Beatę Byszko-Zagubień. która trafiła do wąskiego grona 7 wyróżnionych nauczycieli języka niemieckiego ze szkół podstawowych i średnich w Polsce.
Nagrodami są bony podarunkowe, a uroczystym podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy będzie spotkanie online koordynatorów i pozostałych nauczycieli z organizatorami konkursu w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich 23.04 (godz.14.30). Zaprezentowane będą również kolejne wskazówki do pracy z „Onleihe” i oraz ciekawe książki na czas wakacji.
Serdecznie gratulujemy.

dodany: 19 kwietnia, 2021 — 12:07 pm